Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

Evropský týden odborných dovedností

Na týden od 20. do 24.  listopadu 2017 vyhlásila Evropská komise již druhý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem Objev svůj talent, který navazuje na loňský úspěšný ročník, do kterého se zapojilo více než 700 000 osob po celé Evropě.  

 

Cíle:
logo_1.jpg

  • oslovit co nejširší veřejnost - rodiče, žáky/studenty, firmy, společnost jako celek a zvýšit tak atraktivitu odborného vzdělávání a přípravy (OVP);
  • předvést špičkovou úroveň a kvalitu odborného vzdělávání a přípravy a zvýšit tak povědomí o široké škále možností, které OVP poskytuje;
  • zaměřit se na klíčovou roli odborného vzdělávání při podpoře inovací a  konkurenceschopnosti v Evropě, a na ukázku toho, jak může přispět ke zlepšení zaměstnatelnosti;
  • vyzdvihnout pozitivní zkušenosti a příležitosti v oblasti odborného vzdělávání;
  • inspirovat žáky, studenty a zaměstnavatele a motivovat je k novému náhledu na OVP.

Zhlédněte  vzkaz komisařky Marianne Thyssen.

Více informací k Evropskému týdnu odborných dovedností a interaktivní mapu akcí po celé Evropě naleznete na stránkách Evropské komise ZDEPro organizaci vlastní akce postupujte dle pokynů poskytnutých Evropskou komisí.

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností v ČR byl pověřen Dům zahraniční spolupráce.

Slovo ředitelky DZS

 

AKCE:

Všechny akce, které budou v ČR zapojené do Evropského týdne odborných dovedností naleznete na interaktivní mapě níže. Pokud do konce roku 2017 organizujete vlastní akci, která souvisí s odborným vzděláváním, přihlaste ji do mapy vyplněním našeho formuláře. 

  • Zahajovací akce Evropského týdne odborných dovedností 2017

Zahajovací akce na téma Podpora odborného vzdělávání v České republice proběhne dne 20. listopadu 2017. Na akci jsou pozváni zástupci národních autorit zodpovědných za odborné vzdělávání, zaměstnavatelé, odborné školy, vzdělávacích instituce a další subjekty z oblasti odborného vzdělávání.

Hlavním úkolem soutěže vyhlášené Domem zahraniční spolupráce je příprava návrhu programu a následná realizace akce „Den odborných dovedností s programem Erasmus+“, jehož cílem bude zviditelnění a zvýšení atraktivity sektoru odborného vzdělávání a přípravy a programu Erasmus+. Pravidla soutěže a více informací naleznete ZDE.

Seznam podpořených organizací:

Střední odborná škola pro administrativu Evropské unie, Praha 9, Lipí 1911

Střední škola gastronomická, s.r.o.

Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.

Střední škola služeb, obchodu a gastronomie, Hradec Králové, Velká 3

Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, Opava, příspěvková organizace

Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk

Střední průmyslová škola chemická Pardubice

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola, Příbram I., Na příkopech 104

Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov, příspěvková organizace

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

url and counting visits

Accurate Visits

 

Ke stažení

Výzva_soutěž Den odborných dovedností_2017.pdf PDF 18.09.2017 253757 B
Plakát k soutěži.pdf PDF 18.09.2017 381285 B
Výsledky soutěže Den odborných dovedností s Erasmem+.pdf PDF 23.10.2017 270008 B