Projekty mobility osob / Mládež

Mládež

Aktivita pokračuje v podpoře neformálního vzdělávání prostřednictvím projektů mezinárodních výměn mládeže a profesionálního rozvoje pracovníků s mládeží formou seminářů, školení, studijních návštěv, vytváření partnerství či praktických stáží. Navazuje na předešlý program Mládež v akci (2007–2013).

Mezinárodní školení Jump IN (datum konání 14.–20. 5. 2019) | Řecko

Školení „Jump IN: How to develop Youth Exchange projects!?“ nabídne možnost získat zkušenosti v mezinárodním prostředí všem, kteří se věnují práci s mládeží a chtěli by vytvořit kvalitní projekt výměny mládeže pro mladé lidi s omezenými příležitostmi.

Cíle:

  • Poskytnout základní informace o programu Erasmus+ mládež nováčkům, se zvláštním zaměřením na výměny mládeže a jejich význam pro mladé lidi s omezenými příležitostmi.
  • Umožnit účastníkům vyzkoušet si metody práce s mládeží v různých situacích v rámci výměn.
  • Reflektovat význam slov a zaměřit se na způsoby smysluplné komunikace s mladými lidmi.
  • Ukázat, jak lze pořádat kreativní aktivity i s omezenými prostředky – jak lze dostat maximum z prostředků, které mají účastníci v rámci komunity k dispozici.
  • Sdílet dobrou praxi na místní a regionální úrovni a přenést ji do úrovně mezinárodní.

Školení se uskuteční 14.–20. května 2019 ve Florině.

Více informací získáte na portálu SALTO. Všem účastníkům bude plně hrazeno ubytování a strava. Podmínky účasti na školení programu Erasmus+ mládež si můžete pročíst v Pravidlech a podmínkách.

Máte-li zájem, vyplňte přihlašovací formulář na portálu SALTO nejpozději do 22. března 2019.

S případnými dotazy o školení se můžete obracet na Marii Kotkovou (marie.kotkova@dzs.cz).

Termín: 20. 5. 2019 14:13

Zpět na detail aktivity