Projekty mobility osob / Mládež

Mládež

Aktivita pokračuje v podpoře neformálního vzdělávání prostřednictvím projektů mezinárodních výměn mládeže, dobrovolnických činností a profesionálního rozvoje pracovníků s mládeží formou seminářů, školení, studijních návštěv, vytváření partnerství či praktických stáží. Navazuje na předešlý program Mládež v akci (2007–2013).

Mezinárodní školení Star of Europe (datum konání 6. – 10. 11. 2018)

Mezinárodní školení „The Star of Europe“ řeší krok za krokem participaci mládeže a postup při výměnných projektech. Školení je inspirováno starou finskou stolní hrou „The Star of Africa“.

 

Podobně jako v klasické hře se účastníci vydají na hon napříč Evropou za diamanty. Ty představují základy a důležité prvky ve výměně mládeže. Metody užívané během školení slouží k jejich co nejlepšímu porozumění. Účastníci se seznámí s programovými pravidly, úspěšnými praktikami a nástrahami každé z fází programu.

Cílem mezinárodního školení je poskytnout komplexní porozumění projektům výměny mládeže již od počátečních kroků.

Školení je určeno pracovníkům s mládeží a vedoucím, kteří by chtěli zorganizovat kvalitní výměnný projekt. Účastníci musejí být starší 18 let.

 

Mezinárodní školení se uskuteční 6. – 10. listopadu 2018 v Laponsku.

 

Více informací získáte na portálu SALTO. Všem účastníkům bude plně hrazeno ubytování a strava. Podmínky účasti na školení programu Erasmus+ mládež si můžete pročíst v Pravidlech a podmínkách.

 

Máte-li zájem, vyplňte přihlašovací formulář na portálu SALTO nejpozději do 21. září 2018.

 

S případnými dotazy o školení se můžete obracet na Michaelu Ducháčkovou (michaela.duchackova@dzs.cz).

Termín: 10. 11. 2018 13:25

Zpět na detail aktivity