Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

Evropský týden odborných dovedností

Na týden od 14. do 18. října 2019 vyhlásila Evropská komise již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Stejně jako v předchozích letech je cílem akce inspirovat k objevování a rozvíjení nadání prostřednictvím odborného vzdělávání a přípravy, které Evropská komise představuje jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia.

Během týdne odborných dovedností přichází Evropská komise již tradičně s ukázkami těch nejlepších iniciativ vedoucích k osvojování dovedností, které zaměstnanci v rychle se měnícím světě práce potřebují. V rámci předchozího, třetího, ročníku týdne odborných dovedností bylo uspořádáno přes 1 800 akcí v 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.

Úvodní slovo komisařky Marianne Thyssen k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 si můžete spustit na odkazu níže:

https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-170775

 

Aktuální informace k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 naleznete na stránkách Evropské komise ZDE 

 

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. 

 

Jak se můžete zapojit:

  • Zúčastněte se fotografické soutěže vyhlášené Cedefop (Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy). Soutěže se mohou zúčastnit týmy složené z nejvíce čtyř žáků. Úkolem je vytvořit originální fotopříběh na téma odborné vzdělávání ze čtyř až pěti fotografií s komentářem o až 100 slovech. Vítězné týmy mohou vyhrát mimo jiné cestu na Evropský týden odborných dovedností v Helsinkách nebo na filmový festival v Soluni. 
  • Prezentujte Vaši školu a obory, které se na ní vyučují na Veletrhu odborných dovedností VET Fest pořádaném DZS 15. října 2019 v Praze.

 výzva_VET-fest_2019_final1.jpg

          Přihlašovací formulář pro zájemce (vystavovatele) najdete ZDE.

  • Zorganizujte vlastní akci, která přispěje ke zvýšení atraktivity odborného vzdělávání a přípravy v ČR (forma ani rozsah nejsou nijak omezeny).

 

Ke stažení

Cedefop photo award.pdf PDF 13.05.2019 182281 B