Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

VET_week.gif

 

V týdnu od 14. do 18. října 2019 proběhl již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Cílem této iniciativy, vyhlašované Evropskou komisí, je zviditelnit a zatraktivnit odborné vzdělávání a přípravu.

V rámci Evropského týdne odborných dovedností 2019 bylo napříč Evropou uspořádáno více než 1 500 akcí, jichž se účastnilo 2,5 milionu lidí ve 45 zemích.

V České Republice se konalo 38 akcí (viz mapa níže). Rádi bychom poděkovali všem, kdo jste se do Evropského týdne odborných dovedností zapojili, ať už jako organizátoři nebo účastníci!

Vážíme si Vašeho nadšení a úsilí!

Hlavní akcí týdne v České republice byl Veletrh odborných dovedností VET Fest, který se konal 15. října 2019 v pražském Vnitroblocku. Na veletrhu prezentovali studenti a žáci středních odborných škol zapojených do programu Erasmus+ své obory. Návštěvníci, zejména z řad žáků posledních ročníků základních škol, zde mohli získat inspiraci pro svou budoucí pracovní dráhu. Program veletrhu byl opravdu pestrý. K vidění byla celá řada zajímavých dovedností, od práce se dřevem, poskytování první pomoci, přes chemický výbuch, až po malování na porcelán, módní přehlídku, flambování palačinek či aranžování kytic. Fotogalerii k akci najdete ZDE. Robert Netuka alias Tukan v rámci VET Festu přednesl skvělý poetry slam na téma odborného školství a Erasmu+ stáží pro odborné školy. K zhlédnutí ZDE.

divaci.jpg chemie_3.jpg odborny_program_4.jpg
rozhovory_2.jpg Vrapice_2.jpg msmt.jpg

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Ke stažení

knizka_VETfest_final.pdf PDF 08.10.2019 954921 B