Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

VET_week.gif

 

Na týden od 14. do 18. října 2019 vyhlásila Evropská komise již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Stejně jako v předchozích letech je cílem akce inspirovat k objevování a rozvíjení nadání prostřednictvím odborného vzdělávání a přípravy, které Evropská komise představuje jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia.

Během týdne odborných dovedností přichází Evropská komise již tradičně s ukázkami těch nejlepších iniciativ vedoucích k osvojování dovedností, které zaměstnanci v rychle se měnícím světě práce potřebují. V rámci předchozího, třetího, ročníku týdne odborných dovedností bylo uspořádáno přes 1 800 akcí v 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.

Úvodní slovo komisařky Marianne Thyssen k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 si můžete spustit na odkazu níže:

https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-170775

 

Aktuální informace k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 naleznete na stránkách Evropské komise ZDE 

 

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. Záštitu nad hlavní akcí Evropského týdne odborných dovedností v ČR - Veletrhem odborných dovedností VET Fest, který pořádá DZS, udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

 

Jak se můžete do Evropského týdne odborných dovedností zapojit Vy?

 

  • Zorganizujte vlastní akci pro širokou či odbornou veřejnost. Je to skvělá příležitost, jak zviditelnit Vaši organizaci a práci, kterou v oblasti odborného vzdělávání děláte (forma ani rozsah nejsou nijak omezeny). Budeme rádi, když nám o Vaší akci dáte vědět, abychom informace o ní mohli zveřejnět na mapě událostí Evropského týdne odborných dovedností v ČR. Registraci na mapu Evropského týdne odborných dovedností 2019 v ČR najdete ZDE.

    Akci můžete zároveň zveřejnit i na mapě akcí spravované přímo Evropskou komisí.
  • Informujte o Vašich aktivitách na sociálních sítích s hashtagem #DiscoverYourTalent a sledujte akce jiných organizací na stránkách www.naerasmusplus.cz.

  • Přijďte se podívat na Veletrh odborných dovedností VET Fest, který pořádá Dům zahraniční spolupráce 15. října v Praze. Více informací najdete ZDE. Podrobný program naleznete níže na této stránce v části Ke stažení.

  • Share your story - Sdílejte svou zkušenost s odborným vzděláváním!

    Ať už je Vaše zkušenost s odborným vzdělávání jakákoli – jste žák, učitel, ale i dospělý, který se rekvalifikuje, případně zaměstnavatel, který chce zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, chceme o Vás slyšet! Váš jedinečný příběh může pomoci zvýšit povědomí o možnostech, které odborné vzdělávání nabízí a vyprávět o Vašem úspěchu na Evropské mezinárodní platformě. Svůj příběh můžete zveřejnit a další příběhy číst na stránkách Evropského týdne odborných dovedností.

 

  

Ke stažení

program_VETfest.pdf PDF 18.09.2019 399934 B
ZÁŠTITA_MŠMT_ VET Fest 2019_sken.jpg JPG 13.09.2019 101236 B
pozvánka_VET Fest_ZŠ.pdf PDF 30.07.2019 252333 B
pozvánka_VET_Week.pdf PDF 30.07.2019 242644 B
Pokyny pro organizace, které se chtějí zapojit do Evropského týdne odborných dovedností.pdf PDF 29.05.2019 190092 B