Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

Evropský týden odborných dovedností

Na týden od 5. do 9. listopadu 2018 vyhlásila Evropská komise již třetí ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem Objev svůj talent, který navazuje na loňský úspěšný ročník, v jehož rámci proběhlo více než 1500 akcí po celé Evropě. 

Cíle:

  • oslovit co nejširší veřejnost - rodiče, žáky/studenty, firmy, společnost jako celek a zvýšit tak atraktivitu odborného vzdělávání a přípravy (OVP);
  • předvést špičkovou úroveň a kvalitu odborného vzdělávání a přípravy a zvýšit tak povědomí o široké škále možností, které OVP poskytuje;
  • zaměřit se na klíčovou roli odborného vzdělávání při podpoře inovací a  konkurenceschopnosti v Evropě, a na ukázku toho, jak může přispět ke zlepšení zaměstnatelnosti;
  • vyzdvihnout pozitivní zkušenosti a příležitosti v oblasti odborného vzdělávání;
  • inspirovat žáky, studenty a zaměstnavatele a motivovat je k novému náhledu na OVP.

 

Aktuální informace k Evropskému týdnu odborných dovedností 2018 naleznete na stránkách Evropské komise ZDE 

 

Evropský týden odborných dovedností 2018:

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2018 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. 

Evropský týden odborných dovedností 2018.png

Všechny akce zapojené v České republice do Evropského týdne odborných dovedností 2018 naleznete na interaktivní mapě níže.

Pořádáte vlastní akci? Zašlete datum, název, přesnou adresu, popis akce a odkaz na eliska.kapounova@dzs.cz a vaši akci na mapě zveřejníme. 

 

Jak se dále zapojit? 

5. listopadu 2018, 10:00 - 16:00, Praha Dolní-Počernice

Zveřejněte příspěvek s #ObjevSvujTalent na Instagramu do 9. října 2018 a vyhrajte cestovatelský balíček cen.

  • Stánek Domu zahraniční spolupráce na veletrhu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích

Ve dnech od 7. do 9. listopadu 2018 se bude konat na výstavišti v Českých Budějovicích veletrh Vzdělání a řemeslo, kterého se zúčastní i Dům zahraniční spolupráce. Na našem stánku je možné získat informace o programu Erasmus+, návštěvníci mohou pohovořit přímo s účastníky stáží programu Erasmus+ v odborném vzdělávání a přípravě, tzv. Euro-učni.

 

Ke stažení

Evropský týden odborných dovedností 2018.pdf PDF 17.08.2018 134373 B