Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

banner pro školy 2.jpg

 

Na týden od 9. do 13. listopadu 2020 vyhlásila Evropská komise již pátý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“. 

Cílem této iniciativy je zvýšit povědomí o možnostech odborného vzdělávání a jeho atraktivitu, a to prostřednictvím akcí pořádaných národními i místními organizacemi. Staňte se jednou z nich! V loňském ročníku bylo napříč Evropou uspořádáno více než 1 500 akcí, kterých se účastnilo 2,5 milionu lidí ve 45 zemích. Zvláště v době, kdy školy bojují s překážkami způsobenými onemocněním COVID 19, má smysl propagovat odborné vzdělávání a ukazovat cesty, jakými těmto výzvám čelí. 

Letošními tématy jsou „Zelená dohoda pro Evropu" a "Evropa připravená na digitální věk".

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. 

 

Úvodní slovo komisaře Nicolase Schmita k Evropskému týdnu odborných dovedností 2020 si můžete spustit na odkazu níže:

Schmidt.PNG

https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-192505

   

Informace o tom, jak se zapojit do Evropského týdne odborných dovedností naleznete na nové mikrosite https://objevsvujtalent.cz/   
  
Mikrosite VW.PNG
 
 
 
Ceny excelence v odborném vzdělávání a přípravě dávají příležitost k tomu ocenit nadšení jednotlivců a organizací aktivních v odborném vzdělávání a přípravě.
Zúčastněte se hlasování o tom, kdo z nominovaných ceny Awards for VET Excellence v letošní výzvě získá!
 
 
 
Odborné vzdělávání může mít různé formy. Skýtá širokou škálu příležitostí a dovedností - od módního návrhářství po vývoj IT aplikací. Nabízí možnosti pro nové začátky i příležitosti k tomu, vyměnit svou zálibu v úspěšný bussines. O tom, co se v rámci odborného vzdělávání podařilo jinde se můžete dočíst zde. Sdílet ale můžete i svůj vlastní příběh
 
 
Přizpůsobení kampaně pandemii covid-19
 
Průběh letošního týdne odborných dovedností do značně míry ovlivní pandemie covid-19. Mezinárodní konference, která se v rámci této iniciativy každoročně koná proběhne letos virtuálně. 
V rámci aktivit kampaně byly na základě průzkumu shromážděny informace o tom, jak pandemii čelí poskytovatelé odborného vzdělávání napříč Evropou. Výsledky si můžete prohlédnout zde
 
  
Diseminační konference "S Erasmem+ zkvalitňujeme odborné vzdělávání"!
 
Oddělení odborného vzdělávání a přípravy DZS připravuje Diseminační konferenci. Cílem akce je propagace programu Erasmus+, šíření jeho výsledků a umožnění sdílení dobré praxe na poli mezinárodní spolupráce. Akce se bude konat on-line formou v termínu 24.-26. listopadu 2020.
 
Vzhledem k tomu, že rok 2020 je poslední ve stávajícím programu Erasmus+ (programovém období 2014-2020), bude důležitým tématem i jeho zhodnocení. Můžete se těšit na prezentace, workshopy a další aktivity. Akce je určena především pro vedení škol a další stakeholdery v oblasti odborného vzdělávání a přípravy. Srdečně Vás zveme!  
Registrovat se můžete na tomto odkaze.
 
V případě dotazů se obracejte na kristyna.navratilova@dzs.czmarketa.vesela@dzs.cz.
 
 
Další informace najdete na následujících odkazech:
 
 
 

 

          

 stamp.png