Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

VET_week.gif

 

Na týden od 14. do 18. října 2019 vyhlásila Evropská komise již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Stejně jako v předchozích letech je cílem akce inspirovat k objevování a rozvíjení nadání prostřednictvím odborného vzdělávání a přípravy, které Evropská komise představuje jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia.

Během týdne odborných dovedností přichází Evropská komise již tradičně s ukázkami těch nejlepších iniciativ vedoucích k osvojování dovedností, které zaměstnanci v rychle se měnícím světě práce potřebují. V rámci předchozího, třetího, ročníku týdne odborných dovedností bylo uspořádáno přes 1 800 akcí v 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.

Úvodní slovo komisařky Marianne Thyssen k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 si můžete spustit na odkazu níže:

https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-170775

 

Aktuální informace k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 naleznete na stránkách Evropské komise ZDE 

 

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. Záštitu nad hlavní akcí Evropského týdne odborných dovedností v ČR - Veletrhem odborných dovedností VET Fest, který pořádá DZS, udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

 

Jak se můžete do Evropského týdne odborných dovedností zapojit Vy?

 

  • Zorganizujte vlastní akci pro širokou či odbornou veřejnost. Je to skvělá příležitost, jak zviditelnit Vaši organizaci a práci, kterou v oblasti odborného vzdělávání děláte (forma ani rozsah nejsou nijak omezeny). Budeme rádi, když nám o Vaší akci dáte vědět, abychom informace o ní mohli zveřejnět na mapě událostí Evropského týdne odborných dovedností v ČR. Registraci na mapu Evropského týdne odborných dovedností 2019 v ČR najdete ZDE. Akce k týdnu odborných dovedností se mohou konat až do konce prosince roku 2019! 
  • Informujte o Vašich aktivitách na sociálních sítích s hashtagem #DiscoverYourTalent a sledujte akce jiných organizací na našich stránkách.

  • Veletrh odborných dovedností VET Fest, který pořádal Dům zahraniční spolupráce proběhl dne 15. října v Praze. Program VET Festu byl opravdu pestrý! K vidění byla celá řada zajímavých činností, od práce se dřevem, poskytování první pomoci, přes chemický výbuch, až po malování na porcelán, módní přehlídku, flambování palačinek, aranžování kytic nebo třeba slam poetry. Program níže na této stránce v části Ke stažení. Fotogalerie z akce je ZDE. Robert Netuka alias Tukan v rámci VET Festu zarýmoval skvělý poetry slam na téma odborného školství a Erasmu+ stáží pro odborné školy. K zhlédnutí je ZDE.

divaci.jpg chemie_3.jpg odborny_program_4.jpg
rozhovory_2.jpg Vrapice_2.jpg msmt.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Share your story - Sdílejte svou zkušenost s odborným vzděláváním!

    Ať už je Vaše zkušenost s odborným vzdělávání jakákoli – jste žák, učitel, ale i dospělý, který se rekvalifikuje, případně zaměstnavatel, který chce zvýšit kvalifikaci svých zaměstnanců, chceme o Vás slyšet! Váš jedinečný příběh může pomoci zvýšit povědomí o možnostech, které odborné vzdělávání nabízí a vyprávět o Vašem úspěchu na Evropské mezinárodní platformě. Svůj příběh můžete zveřejnit a další příběhy číst na stránkách Evropského týdne odborných dovedností.

 

  

Ke stažení

knizka_VETfest_final.pdf PDF 08.10.2019 954921 B
program_VETfest.pdf PDF 18.09.2019 399934 B
ZÁŠTITA_MŠMT_ VET Fest 2019_sken.jpg JPG 13.09.2019 101236 B
pozvánka_VET_Week.pdf PDF 30.07.2019 242644 B
Pokyny pro organizace, které se chtějí zapojit do Evropského týdne odborných dovedností.pdf PDF 29.05.2019 190092 B