Projekty mobility osob / Odborné vzdělávání

Odborné vzdělávání

Aktivita je určena žákům středních odborných škol, učilišť, vyšších odborných škol, absolventům těchto typů škol a osobám zaměstnaným v organizacích aktivních v oblasti odborného vzdělávání a přípravě či osobám zodpovědným za odborné vzdělávání a přípravu. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou.

VET_week.gif

 

Na týden od 14. do 18. října 2019 vyhlásila Evropská komise již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Stejně jako v předchozích letech je cílem akce inspirovat k objevování a rozvíjení nadání prostřednictvím odborného vzdělávání a přípravy, které Evropská komise představuje jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia.

Během týdne odborných dovedností přichází Evropská komise již tradičně s ukázkami těch nejlepších iniciativ vedoucích k osvojování dovedností, které zaměstnanci v rychle se měnícím světě práce potřebují. V rámci předchozího, třetího, ročníku týdne odborných dovedností bylo uspořádáno přes 1 800 akcí v 45 evropských zemích, jichž se zúčastnilo více než 2,4 milionu lidí.

Úvodní slovo komisařky Marianne Thyssen k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 si můžete spustit na odkazu níže:

https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-170775

 

Aktuální informace k Evropskému týdnu odborných dovedností 2019 naleznete na stránkách Evropské komise ZDE 

 

Koordinací Evropského týdne odborných dovedností 2019 v České republice byl pověřen Dům zahraniční spolupráce. 

 

Jak se můžete do Evropského týdne odborných dovedností 2019 zapojit:          

  • Zorganizujte vlastní akci, která přispěje ke zvýšení atraktivity odborného vzdělávání a přípravy v ČR (forma ani rozsah nejsou nijak omezeny).
    Registrace na mapu Evropského týdne odborných dovedností 2019 v ČR ZDE. (Zároveň se můžete registrovat na evropskou mapu akcí spravovanou přímo Evropskou unií. Pokud svou akci zaregistrujete do 19. července 2019, můžete získat pozvání k účasti na oficiální akci konanou u příležitosti Evropského týdne odborných dovedností v Helsinkách v říjnu 2019.)

 

  • Zúčastněte se nominací na ceny VET Excellence Awards - pokud jste učitel, mistr, společnost, která vzdělává své zaměstnance nebo nabízí učební místa či pokud jste organizace, která poskytuje odborné vzdělávání inovativním způsobem, můžete být nominováni na Awards for VET Excelence.  Ceny jsou udělovány v mnoha kategoriích a jejich předávání vítězům proběhne na slavnostním večeru 17. října 2019 v Helsinkách. 

 

  • Navštivte veletrh odborných dovedností VET Fest, který se bude konat 15. října 2019 od 9:00 hodin ve Vnitroblocku v Praze. Střední odborné školy zde budou prezentovat své obory. Návštěvníci se seznámí s řadou oborů, které lze studovat na středních školách v České republice. Pozn.: Skupiny nad 10 osob prosíme o registraci.

 

 

Ke stažení

Pokyny pro organizace, které se chtějí zapojit do Evropského týdne odborných dovedností.pdf PDF 29.05.2019 190092 B