Jak probíhala Diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava?

Publikováno: 17. 11. 2017

V rámci Evropského týdne odborných dovedností uspořádal Dům zahraniční spolupráce celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU. Konference se konala ve dnech 14. - 15. listopadu 2017 v Českých Budějovicích.

Na konferenci vystoupila paní Mgr. Marta Stará, vedoucí odboru odborného vzdělávání z MŠMT s příspěvkem „Přínos mezinárodní spolupráce pro rozvoj odborného vzdělávání", dále pan Ing. Jaromír Coufalík, ECVET expert při DZS s příspěvkem „Historické okénko do vzdělávacích programů EU zaměřených na odborné vzdělávání", ředitel SOU a SOŠ Horky nad Jizerou pan Ing. Vratislav Morava prezentoval dlouholetou zkušenost školy s projekty Leonardo da Vinci a Erasmus+ v prezentaci nazvané „Zapojení SOU Horky na Jizerou do vzdělávacích projektů EU" a vedoucí oddělení odborného vzdělávání DZS paní Mgr. Helena Slivková s příspěvkem „Současné a budoucí stavební kameny sektoru odborného vzdělávání v programu Erasmus+". Pozvání na konferenci rovněž přijal generální ředitel NH Hotels Prague pan Petr Nešpůrek – osobnost z medailonků zveřejněných na webu www.mujerasmus.cz, který promluvil na téma „Na zkušenosti, které jsem nasbíral v zahraničí, nedám dopustit".

IMG_0013.JPG DK1.JPG DK2.JPG logo.png

Kromě představení dlouhodobého významu Evropských programů v oblasti odborného vzdělávání byla na konferenci také předána ocenění Pečeť kvality 2017 institucím, které úspěšně ukončily projekty v programu Erasmus+, jejichž realizace významně přispěla k rozvoji mezinárodní spolupráce (internacionalizaci) těchto institucí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy. Tato ocenění získaly organizace: SOŠ a SOU technické Třemošnice, Obchodní akademie Česká Lípa a ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod.

Pečeť Třemošnice_na web.JPG Pečeť Česká Lípa_na web.JPG Pečeť Škoda_na web.JPG

 

V rámci oslav 30. výročí byla Domem zahraniční spolupráce vyhlášena kreativní soutěž pro žáky odborných škol „Vyrob panenku – symbol účastníka stáže Erasmus+“, do které se zapojilo celkem 22 škol z celé České republiky. Vítězové byli vyhlášeni na akci Erasmus Generation Night v pražském klubu ROXY dne 19. 10. 2017 a na konferenci v Českých Budějovicích byly předány ceny těmto organizacím: 1. místo – SOŠ a SOU Beroun-Hlinky – panenka Erka; 2. místo – Masarykova střední škola chemická Praha – panenka Křemík; 3. místo – Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem – panenka Oma.

Panenka Erka_na web.JPG Panenka Křemík_na web.JPG Panenka Oma_na web.JPG

Na konferenci byla zároveň vyhlášena soutěž Miss Sympatie, kterou volili účastníci konference. Titul získalo SOU Hluboš pro svou panenku Jiřinu.

IMG_0234.JPG

 

Druhý konferenční den pak probíhaly tematické workshopy o praktickém využívání principů ECVET, dopadech projektů, diseminaci a příkladech dobré praxe sloužících jako inspirace pro další návrhy mezinárodních projektů. Po celou dobu konference probíhala v prostorách hotelu RETROVÝSTAVA k výročí programu, výstava všech soutěžních panenek a také zde byly vystaveny výstupy projektu „We learn from history“ SUPŠ Jihlava – nádherné modely historických šatů, které krásně ozdobily všechny prostory Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích a přispěly k vytvoření příjemné slavnostní atmosféry této konference.

IMG_0120.JPG IMG_0189.JPG IMG_0161.JPG IMG_0178.JPG 

Prezentace z konference naleznete ke stažení ZDE