Rok Evropského kulturního dědictví: kde se minulost setkává s budoucností

Publikováno: 20. 4. 2018

Příležitost pro všechny, kteří realizují projekt spojený s tímto tématem!

Věděli jste, že letošní rok vyhlásila Evropská komise za rok rokem Evropského kulturního dědictví?  Celá Evropa slaví rozmanitost svého kulturního dědictví řadou aktivit zaměřených na objevování a poznávání evropských kulturních hodnot a společné historie. Tyto aktivity mají oslovit širší veřejnost, především pak mladé lidi, aby se o Evropské kulturní dědictví aktivně zajímali a porozuměli jeho hodnotám a významu jeho zachováni. Obzvlášť důležitou roli v této oblasti má právě vzdělávání.

 

Realizujete zrovna zajímavý projekt zaměřený na jakékoli téma v této oblasti? Pak  máte jedinečnou příležitost zviditelnit ho v rámci celé Evropy.  

 

Zaregistrujte  svůj projekt na stránkách věnovaných roku Evropského kulturního dědictví a získejte tzv. label roku Evropského kulturního dědictví, který mohou získat projekty ze všech oblastí vzdělávání, odborné přípravy a mládeže. Kromě projektů mohou být zaregistrovány i další akce, např. představení, výstavy, pořady, festivaly, konference a mnohé další. Registrací Vašeho projektu či akce získáte možnost využívat speciální logo a slogan a zviditelnit tak Váš projekt či akci a také Vaši organizaci na národní i mezinárodní úrovni.

 

Na stránkách věnovaných roku Evropského kulturního dědictví naleznete podrobné informace, podmínky pro přihlášení projektu a online přihlášku.